مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاثیر استرس در ریزش مو

تاثیر استرس در ریزش مو
  • 5 نوامبر 2018
  • 422 بازدید
  • بدون نظر

تاثیر استرس در ریزش مو

مطمئنا ریزش مو به یک دلیلی رخ می دهد و متاسفانه امروزه دلایل بسیار زیادی برای ریزش مو وجود دارد. در این رابطه باید بگوییم یکی از این دلایل که امروزه در بسیاری از افراد خصوصا در جوانان به وفور یافت می شود استرس می باشد. در واقع استرس در ریزش مو تاثیر بسیار زیادی دارد. امروزه به دلیل مشکلات زیادی که افراد با آن درگیر هستند هورمون های داخلی بدن دچار اختلال شده و کارآیی خود را نسبت به قبل از دست می دهند از همین رو فولیکول مو تحت تاثیر قرار میگیرند و دچار ریزش می شوند تا به این ترتیب اختلالی که در بدن ایجاد شده را به نمایش بگذارند.

تاثیر استرس در ریزش مو

تاثیر استرس در ریزش مو

در این رابطه باید بگوییم افرادی که در برهه ای از زمان متوجه می شوند که موهایشان دچار ریزش شده است به سرعت استرس تمام وجود آنها را دربرمیگیرد و به دنبال راهی هستند تا این مشکل را برطرف کنند. در صورتی که باید بدانند همین استرس در ریزش مو آنها تاثیر گذاشته و این ریزش را دوبرابر می کند به صورتی که پس از مدت کوتاهی متوجه می شوند بخشی از سر آنها دچار طاسی شده اند و مسلما این مسئله میتواند تبعات روحی-روانی بسیار زیادتری داشته باشد.

درمان استرس در ریزش مو

هنگامی که افراد دچار استرس می شوند باید بدانند که این استرس در ریزش مو آنها موثر است از همین رو به سرعت باید به مسائل دیگری فکر کنند و ذهن خود را از استرس و حتی ریزش مو دور کنند. در حال حاضر این یک راه بسیار موثر در رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد. همچنین استفاده از قرص های آرام بخش میتواند به آنها کمک کند تا استرس در ریزش مو را کاهش دهند و اضطراب را از خود دور کنند. دقت داشته باشید جوانانی که به استرس دچار هستند میتوانند به روانشناس مراجعه کنند مطمئن باشید که این راه نتیجه بخش خواهد بود.

تاثیر استرس در ریزش مو

عوارض استرس در ریزش مو

همانطور که میدانید استرس در ریزش مو عوارض بسیار زیادی را با خود به دنبال دارد. در واقع این مسئله از آنجا نشات میگیرد که استرس علاوه بر اختلال های هورمونی در رشد مو بر سیستم اعصاب افراد تاثیر گذاشته و باعث می شود تا به فردی عصبی و زودرنج تبدیل شوند. باید به این مسئله واقف باشید که نباید انتظار درمان سریع را داشته باشید زیرا این استرس به یکباره در بدن افراد به وجود نیامده که به یکباره خارج شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم