مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاثیرات هورمون ها مو در رشد و ریزش مو

تاثیرات هورمون ها مو
  • ۶ آبان ۱۳۹۷
  • 128 بازدید
  • بدون نظر

تاثیرات هورمون ها مو در رشد و ریزش مو

بسیاری از افراد از این موضوع اطلاع ندارند که ریزش مو میتواند دلایل مختلفی داشته باشد به همین دلیل همیشه سعی می کنند با استفاده از داروهای معجزه بخش که دیگران توصیه میکنند به رفع ریزش موی خود بپردازند به همین دلیل در اکثر موارد به نتیجه ی دلخواه دست نخواهند یافت. برای اینکه به درمان ریزش موی خود بپردازید بهتر است قبل از هر چیز با تاثیرات هورمون ها مو توجه داشته باشید چون بسیاری از افراد به علت ریزش موی هورمونی موهای خود را از دست میدهند.

تاثیرات هورمون ها مو در ریزش مو

هورمون ها فعالیت های زیادی در بدن انجام میدهند و به نوعی در بسیاری از فعالیت های بدن نقش پر رنگی را دارند به همین دلیل نمیتوان تاثیرات هورمون ها مو در رشد و ریزش مو را نادیده گرفت. از میان هورمون های مختلفی که در بدن وجود دارد هورمون استروژن و تستسترون از هورمون هایی هستند که بیشترین تاثیرات را بر روی رشد و ریزش موها خواهند داشت.

تاثیرات هورمون ها مو

معمولا در مواردی که ترشح هورمون های مردانه یا تستسترون در بدن افراد افزایش پیدا کند فرد دچار ریزش مو خواهد شد. البته این در صورتی خواهد بود که فرد زمینه ی ژنتیکی ریزش موی هورمونی را داشته باشد.علاوه بر این هورمون ها هورمون انسولین هم از هورمون های تاثیر گذار بر روی رشد موهاست به طوری که افزایش آن باعث پر مویی و افزایش موهای زائد در نواحی مختلف بدن خواهد شد.

کاهش تاثیرات هورمون ها مو بر ریزش مو

برای کاهش تاثیرات هورمون ها مو میتوان از داروهایی مانند فیناستراید استفاده کرد. استفاده از این دارو ها باعث میشود تا حساسیت فولیکول ها به هورمون ها کاهش پیدا کند و به دنبال آن شاهد افزایش رشد مو باشیم. البته این روش موقتی است و در صورتی که دچار ریزش موی هورمونی شده باشید باید برای رفع دائمی این مشکل از روش های موثر مانند کاشت مو استفاده کنید.

تاثیرات هورمون ها مو

البته این روش ها برای افرادی موثر است که دچار ریزش موی هورمونی یا به نوعی آندروژنیک شده باشند چون برای رفع اختلالات هورمونی که ناشی از کم کاری و پرکاری تیروئید و یا افزایش ترشح انسولین است باید از روش های دیگر استفاده نمود.

تاثیرات هورمون ها با افزایش رشد مو

بهتر است بدانید هورمون هایی وجود دارند که باعث افزایش رشد مو هم میشوند به همین دلیل در صورتی که در بدن افزایش پیدا کنند شاهد افزایش تراکم و ضخامت موها خواهیم بود. هورمون استروژن از هورمون هایی است که افزایش آن در دوران بارداری باعث پرپشت شدن موها خواهد شد که اکثر خانم ها شاهد این تاثیرات هورمون ها مو بر رشد مو خواهند بود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

تاثیرات هورمون ها مو در رشد و ریزش مو
4 (80%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم