مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین راه درمان موخوره چیست ؟

بهترین راه درمان موخوره چیست ؟
  • 12 سپتامبر 2018
  • 1528 بازدید
  • بدون نظر

بهترین راه درمان موخوره چیست ؟

موخوره مشکلی می باشد که در موهای بلند خانم ها آشکار می گردد و خانم هایی که موی بلند دارند و به طور مداوم موهای خود را سشوار می کشند و رنگ می کنند با این مشکل آشنایی کامل دارند اما بهترین راه درمان موخوره چیست ؟

موخوره

موخوره به حالت دو شاخه شدن انتهای مو گفته می شود که استفاده از مواد شیمیایی جهت حالت دهی به موها، سشوار کشیدن طولانی و رنگ کردن مداوم موها از علت های شایع ایجاد موخره می باشند و این عوامل باعث می گردند مو به مرور رطوبت خود را از دست بدهد و دچار خشکی و شکنندگی و در نتیجه موخره گردد.

بهترین راه درمان موخوره چیست ؟

علت ایجاد موخوره

عواملی چون عدم استفاده از نرم کننده ها، سشوار کشیدن مدام و رنگ کردن مو با دکلره باعث خشک شدن ساقه مو و از بین رفتن لایه بیرونی آن یعنی کوتیکول مو خواهند شد و با فرسوده شدن فیبر داخلی مو و ایجاد خشکی و شکنندگی در موها مو به شکل دوشاخه در خواهد آمد و سطح محافظت کننده مو از بین میرود و جایگزینی برای آن ایجاد نمی گردد و کوتاهی و بلندی فراوانی در سطح آن ایجاد خواهد شد و به همین دلیل موخوره در مو بروز خواهد کرد.

درمان موخوره

موخوره حالتی می باشد که در موهای بلند خانم ها به علت از دست دادن رطوبت مو ایجاد می گردد بنابراین با تقویت موها با انواع روغن های گیاهی ، استفاده از نرم کننده در ساقه مو، عدم استفاده مداوم از سشوار و رنگ کردن با فاصله موها می توان رطوبت از دست رفته مو را به آن بازگرداند و مو را لطیف و نرم ساخت.

بهترین راه درمان موخوره چیست ؟

بهترین راه درمان موخوره

بهترین درمان برای رفع موخوره شدید کوتاه کردن موها تا قسمتی می باشد که مو دچار موخوره شده است اما اگر فردی به موی بلند خود علاقه دارد می تواند با درمان های تخصصی تحت نظارت متخصص پوست و مو چربی و رطوبت از دست رفته مو را به آن بازگرداند و موخره را در موهای خود رفع نماید.

رفع موخوره با درمان های خانگی و استفاده از محلول ها و شامپوهای رفع موخره کاری طولانی مدت می باشد که به صبر و مداومت نیاز خواهد داشت و افرادی که قصد کوتاه کردن موهای خود را ندارند باید با تقویت موهای خود طی چند دوره لطافت و درخشندگی را به موهای خود بازگردانند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم