مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

هفته اول بعد از کاشت مو چقدر مهم است

بعد از کاشت مو
  • 25 آگوست 2018
  • 1567 بازدید
  • بدون نظر

هفته اول بعد از کاشت مو چقدر مهم است

در عمل کاشت مو ، جهت ایجاد تراکم مو در نواحی ریزش کرده ی مو (سر ،مژه ،ریش ،ابرو و سبیل)از انتقال فولیکول های مو از بانک موی فرد استفاده میگردد،بدین ترتیب که فولیکول های مو از پشت سر به ناحیه ی جلوی سر ، مژه ، ریش ، ابرو و یا سبیل منتقل می گردند، بااین کار در محل برداشت مو ، دیگر مویی رشد نخواهد کرد چون مو با ریشه ی آن خارج شده است،اما در محل کاشتن فولیکول ، مو پس ازمدتی شروع به رشد و نمو خواهد کرد،بگونه ای که بعد از کاشت مو همانند دیگر موهای طبیعی فرد بوده و به راحتی می توان با آن زندگی کرد.

کاشت مو ، عمل زیبایی تخصصی است که رعایت نکات بسیاری در رابطه با آن جهت دستیابی به نتایج قابل قبول،تاثیرگذار می باشد ، رعایت نکات مراقبتی از قبل از عمل کاشت تا پس از عمل کاشت مو ادامه دارد،در این مقاله، اهمیت هفته اول بعد از کاشت مو موردبررسی قرار گرفته شده است.

بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو

در رابطه با اهمیت هفته اول بعد از کاشت مو می توان عنوان نمود که به دلیل حساس بودن و احتمال خارج شدن فولیکول های مو تا چند روز پس از کاشت مو ، باید مراقبت های شدیدی در این مدت انجام شود تا هم از ایجاد عوارض پس از عمل جلوگیری شود و هم اینکه درصد موفقیت عمل افزایش یابد ، لذا در این مدت تا ۵ روز بهتر است تا حد ممکن فرد استراحت کند ، با این کار شرایط فولیکول های پیوندی بهتر خواهد شد.

شستن ناحیه ی سر در روزهای اول پس از کاشت مو ، ممنوع خواهد بود زیرا به دلیل سست بودن فولیکول های پیوندی ، احتمال کنده شدن آن بسیار بالا است.

در هفته ی اول هنگام خواب لازم است ، به آرامی سر بر روی بالش قرار گیرد تا فولیکول ها از پوست خارج نشوند ، در صورت مشاهده ی ریزش غیرعادی موهای پیوندی ، سریعا این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

از عرق کردن سر در هفته ی اول پس از عمل کاشت مو باید تا حد ممکن جلوگیری شود ، زیرا محل شکاف های ریزی که فولیکول ها در آن کاشته شده اند ، به شدت مستعد عفونت کردن می باشند.

استفاده از کلاه و یا روسری بر روی سر ، احتمال کنده شدن فولیکول های پیوند مو را افزایش می دهد ، لذا تا یک هفته از انجام این کار خودداری کنید.

بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو

جهت جلوگیری از کند شدن روند بهبود پس از کاشت مو ، از قرارگیری طولانی مدت در معرض تابش مستقیم خورشید تا یک هفته ، خودداری کنید.

چنانچه ناحیه ی سر عرق کرد ، به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت ، ناحیه سر را به آرامی با شامپو بچه شستشو دهید.

روز پنج ام از هفته ی اول جهت شست و شوی سر مناسب می باشد ، زیرا پس از این مدت ، فولیکول های مو با محل جدید خود را سازگار کرده اند.

با توجه به موارد اشاره شده ، مشخص است که هفته اول پس از کاشت مو بسیار مهم می باشد و لازم است کلیه نکات مراقبتی لازم که از سوی پزشک به بیمار ارائه می شود ، با دقت زیاد رعایت گردند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم