مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم

بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم
  • 4 سپتامبر 2018
  • 1573 بازدید
  • بدون نظر

بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم

فولیکول های پیوندی مو به منظور رشد سریع تر ، ایجاد ضخامت و داشتن استحکام لازم باید به صورت ریشه ای تقویت شوند ، از این رو در این مقاله ، به موضوع اینکه بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم تا جهت تقویت فولیکول های پیوندی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عمل کاشت مو

به عمل انتقال فولیکول های مو از یک منطقه به منطقه ی دیگر ناحیه ی سر که با ابزار مخصوصی انجام می شود ، عمل کاشت مو گفته می شود ، در این عمل زیبایی دیگر مو از منطقه ب دهنده رشد نخواهد کرد ، در عوض فولیکول ها در محل جدید به حیات خود ادامه می دهند ، از آنجا که این عمل بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد باید با رعایت کلیه نکات لازم پس از کاشت ، درصد موفقیت عمل کاشت را افزایش داد ، مصرف غذاهای مناسب بعد از کاشت مو در این راستا بسیار موثر خواهد بود.

بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم

بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم

به دلیل حساسیت فولیکول های پیوندی در روزهای اولیه پس از کاشت ، باید تا حد ممکن در برنامه غذایی تجدید نظر شود و از مواد غذایی مفید برای رشد موها استفاده گردد.

بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم

  • پس از عمل کاشت مو ،غذاهای چرب ، سرخ کردنی و سنگین را کنار بگذارید ، در عوض به مدت دو الی سه روز از غذاهای سبکی مانند ؛ سوپ و سالاد استفاده کنید.
  • به منظور بهتر رسیدن خون به ریشه ی موهای پیوندی و ماندگارتر شدن موها ، مصرف آب و مایعات را افزایش دهید.
  • جهت رشد سریع تر موهای پیوندی به دلیل تشکیل شدن جنس مو از پروتئین کراتین ، حتما مصرف پروتئین خود را با خوردن انواع گوشت ، لبنیات ، حبوبات ، غلات ، سویا ، تخم مرغ ، برنج ، کره بادام زمینی ، جو ، ماست و لوبیا افزایش دهید.

بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم

  • با مصرف روغن ماهی ، روغن کریل ، دانه کلری ، روغن بذر کتان ، روغن اچیوم و روغن چیا ، میزان امگا۳ مورد نیاز رشد موها که سبب مرطوب شدن موها و مانع از خشک شدن تارهای مو می گردد ، را تامین کنید.
  • از آنجا که کمبود آهن خود از دلایل ریزش مو است و با خوردن آن می توان اکسیژن رسانی به پوست و مو را افزایش داد لذا پس از کاشت مو ، میوه ، اسفناج ، سبزیجات ، جگر ، دوغ محلی ، عدس ، کلم بروکلی ، پرتقال و فلفل دلمه ای به مقدار لازم مصرف کنید.
  • جهت رشد موها مصرف ویتامین های B و C را فراموش نکنید ؛ میوه، سبزیجات، سیب زمینی ، نخود ، عدس، گوشت گاو ، ماهی سالمون ، گوشت گوسفند، زرده تخم مرغ، پنیر به مقدار لازم تامین کننده این ویتامین ها برای بدن هستند.
  • مصرف شکر و نمک را کم کرده و یا کلا قطع کنید ، بسیاری از مواد مصرفی روزانه به میزان لازم تامین کننده ی شکر و نمک بدن هستند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم