مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

برای تقویت مو چه بخوریم ؟

برای تقویت مو چه بخوریم ؟
  • 17 سپتامبر 2018
  • 507 بازدید
  • بدون نظر

برای تقویت مو چه بخوریم ؟

مو نیز مانند دیگر اجزای بدن نیاز به تقویت و رسیدگی دارد ، داشتن موهای پرپشت ، درخشان و سالم با وجود عوامل مخرب متعدد پیرامون ما به سادگی امکان پذیر نمی باشد ، از این رو در این مقاله بررسی می کنیم که برای تقویت مو چه بخوریم ؟

علت تقویت مو

موها برای داشتن حالتی نرم و سالم باید از ریشه به طور موثر تقویت و ترمیم گردند ، زیرا تارهای سالم مو ، از ریشه تغذیه کرده و مواد لازم برای رشد خود را از مویت سر دریافت می کنند.

برای تقویت مو چه بخوریم ؟

برای تقویت مو چه بخوریم ؟

به منظور تقویت مو ، باید فرد به طور منظم و مرتب در برنامه ی غذایی خود از انواع پروتئین استفاده نماید زیرا جنس موها از پروتئین کراتین ساخته شده و با مصرف مقدار کافی از پروتئین ها ،می توان موهایی شاداب و پرپشت که از ضخامت مناسبی برخوردار هستند ، بهره مند شد ؛ انواع گوشت ، شامل گوشت گوسفند ، گوساله ، مرغ و انواع ماهی در این راستا بسیار کمک کننده می باشد.

مصرف گروه ویتامین های B ، C ، E و Aنیز سبب تقویت موها خواهد شد ، مرکبات ، ماهی سالمون ، مغزها و جگر ، تخمه ها و .. منابع تامین کننده ی این ویتامین ها هستند.

کم خونی ، کمبود آهن و روی سبب نازکی و ریزش موها می گردد ، اسفناج و سبزیجات سبز برگ ، جگر و مکمل های حاوی آهن و روی به خوبی می تواند آهن بدن را تامین کند ، مصرف این مواد را در در برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

برای تقویت مو چه بخوریم ؟

تاثیر تقویت مو با مواد غذایی

با تقویت موها به واسطه ی مصرف مواد مغذی و مورد نیاز موها ، موهای دارای ضخامت مناسبی خواهند بود و با قوی شدن ریشه ی آنها ، موها در برابر عوامل مخرب و آسیب رسان مو به خوبی می توانند مقاومت کرده و به راحتی دچار تنش و ریزش نخواهند شد.

موهای سالم دارای ریشه های سالمی هستند ، لذا تقویت فولیکول های مو به طور موثری موهایی ضخیم ، حجیم و درخشان ایجاد خواهد کرد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم