مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

چگونه بانک موی قوی داشته باشیم ؟

بانک موی قوی
  • 11 نوامبر 2018
  • 3144 بازدید
  • بدون نظر

چگونه بانک موی قوی داشته باشیم ؟

کاشت مو یکی از روش های موثر برای رفع ریزش مو و طاسی است اما این روش محدودیت هایی دارد. وضعیت بانک موی افراد یکی از مهمترین عوامل محدود کننده ی کاشت مو به شمار می رود و افراد بسیاری به دلیل ضعیف بودن بانک مو قادر به کاشت مو نخواهند بود. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه می توانیم بانک موی قوی داشته باشیم؟

بانک مو چیست؟

بانک مو در واقع ناحیه ای است که گرافت های موی مورد نیاز برای کاشت مو از آن جا برداشته شده و در نواحی کم مو و طاس سر کاشته می شوند. به طور معمول برای مردانی که دچار ریزش موی آندروژنیک هستند، در اغلب موارد موهای ناحیه ی پشت سر و پشت گوش ها کیفیت خوبی برای کاشته شدن در نواحی بدون موی سر دارند و از این رو به عنوان بانک مو در نظر گرفته می شوند.

بانک موی قوی

لزوم داشتن بانک موی قوی جهت کاشت مو

برای اینکه کاشت مویی با موفقیت انجام شود و نتیجه ی خوب و قابل قبولی داشته باشد، کیفیت و تراکم موهای ناحیه ی بانک مو توسط پزشکان کاشت مو مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه موهای ناحیه ی بانک مو کیفیت خوبی نداشته و ضعیف باشند این امکان وجود دارد که پس از کاشت به دلیل عدم توانایی کافی برای تحمل استرس های وارده طی پروسه ی کاشت مو پس از مدتی ریخته شده و از بین روند.

علاوه بر این، قابلیت ارتجاعی و همچنین میزان گردش خون در پوست ناحیه ی بانک مو برای بهبودی کامل و به جای ماندن کمترین اسکار ها پس از پروسه ی کاشت مو مهم است و این موارد نیز توسط پزشک کاشت مو بررسی می شوند.

کاشت موی ناموفق با بانک موی ضعیف

همانطور که در بالا اشاره کردیم، داشتن بانک موی قوی برای کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است و کسانی که از لحاظ بانک مو ضعیف هستند، کاندید مناسبی برای کاشت مو محسوب نمی شوند و بهتر است با سایر روش ها مشکل ریزش مو و طاسی خود را حل کنند.

بانک موی قوی

تبدیل بانک موی ضعیف به بانک موی قوی

بر اساس نظر بیشتر متخصصان پوست و مو قوی و ضعیف بودن موهای ناحیه ی بانک مو یک مسئله ی ژنتیکی است و کسی که قصد کاشت مو دارد بایستی به صورت طبیعی دارای بانک موی کافی و قوی باشد. البته گاهی اوقات برخی از متخصصان کاشت مو در مواردی خاصی انجام روش های تقویتی نظیر پی آر پی مو را قبل از کاشت مو برای ناحیه ی بانک مو توصیه می کنند اما به هر حال همانگونه که گفتیم بهتر است که بانک مو به صورت طبیعی قوی باشد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم