مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اوج ریزش مو چه زمانی است ؟

اوج ریزش مو چه زمانی است ؟
  • 3 اکتبر 2018
  • 604 بازدید
  • بدون نظر

اوج ریزش مو چه زمانی است ؟

بافت حساس و آسیب پذیر مو در اثر عوامل مختلفی شروع به ریزش می کند ، زمینه ی ژنتیکی یا همان ارثی و اختلالات هورمونی مهم ترین دلایل ریزش مو در زنان و مردان هستند ، در همین راستا در این مقاله ، سن اوج ریزش مو چه زمانی است ؟ را مورد بررسی قرار خواهیم داد :

عارضه ی ریزش مو

به طور معمول حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ عدد تار مو در طول روز از روی سر ریزش می کند ، هنگامی که ریزش موها از این تعداد بیشتر شده و دیگر مویی در جای تار موی ریزش کرده ، رشد نکند و موها شروع به نازک شدن و تنک شدن می کنند ، عارضه ی ریزش مو رخ داده است.

اوج ریزش مو چه زمانی است ؟

اوج ریزش مو چه زمانی است ؟

فرآیند ریزش مو در مردان و زنان به صورت مداوم نیست بلکه ریزش مو از سنین خاصی شروع شده ، به اوج می رسد و در نهایت در سنین خاصی نیز پایان می یابد اما به دلیل متفاوت بودن عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو در افراد مختلف ، سنین شروع ، اوج و پایان ریزش مو نیز متفاوت خواهد بود و به واکنش موها و بدن فرد به عامل ایجاد کننده ریزش مو بستگی دارد ، اما به طور کلی در انواع ریزش مو ، سنین ۳۵ الی ۴۰ سالگی ، زمان اوج ریزش مو محسوب می شود .
در بیشتر افراد ریزش مو از سنین جوانی شروع می شود و در برخی افراد نیز ممکن است ریزش مو در سنین میانسالی شروع شود که به عامل ایجاد کننده و ژنتیک فرد بستگی دارد.

اوج ریزش مو چه زمانی است ؟

درمان ریزش مو

درمان عارضه ی ریزش مو در افراد مختلف با توجه به عامل ایجاد کننده باید توسط پزشک متخصص پس از بررسی وضعیت موهای فرد و با تشخیص صحیح عامل ایجاد کننده باید صورت پذیرد زیرا بروز برخی بیماری ها ، مصرف برخی داروها ، استرس و اضطراب شدید ، بیماری ریزش موی سکه ای ، کمبود ویتامین ها ، کم خونی و کمبود آهن ، زمینه ی ارثی ، تغییرات هورمونی و … از جمله دلایل ریزش مو هستند که به درمان های تخصصی و دارویی نیاز خواهند داشت .

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم