مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

انواع کاشت موی مصنوعی و مزایای آن

انواع کاشت موی مصنوعی
  • ۱۵ آبان ۱۳۹۷
  • 165 بازدید
  • بدون نظر

انواع کاشت موی مصنوعی و مزایای آن

کاشت موی مصنوعی یکی از گزینه های پیش رو برای رفع طاسی کسانی است که بنا به دلایل مختلفی از جمله نداشتن بانک موی قوی و مطلوب امکان کاشت موی طبیعی را ندارند. انواع کاشت موی مصنوعی معایب و مزایای خاص خود را دارند.

کاشت موی مصنوعی چگونه است؟

کاشت موی مصنوعی روشی برای پوشاندن نواحی کم مو و بدون موی سر با موهای مصنوعی است که در آن موها مصنوعی با کمک ابزارهای مخصوصی به نام ایمپلنتر درون پوست سر قرار می گیرند. این روش با کاشت موی طبیعی تفاوت های زیادی دارد و فقط از آن جایی که موها درون پوست سر کارگذاشته می شوند اصطالاحا گفته می شود که کاشت مو صورت گرفته است. از طرف دیگر انواع کاشت موی مصنوعی با مواردی از قبیل کلاه گیس ها و پروتز های مو نیز فرق می کنند.

انواع کاشت موی مصنوعی

انواع کاشت موی مصنوعی

برای جایگذاری تارموهای مصنوعی در پوست سر روش های مختلفی وجود دارد. در حالت کلی می توان آن ها را به دو نوع تکنیک کاشت دستی و تکنیک کاشت با دستگاه های اتوماتیک تقسیم نمود.

مزایای کاشت موی مصنوعی

از نظر بسیاری از متخصصان کاشت مو در سرتاسر دنیا، معایب کاشت موی مصنوعی بیش از مزایای آن است. مهم ترین کاشت موی مصنوعی عدم نیاز به بانک موی افراد است که باعث می شود افراد زیادی بتوانند با این روش به ترمیم موی سر خود بپردازند. دیگر مزایایی که برای این روش ترمیم مو ذکر می شود مواردی از قبیل اتصال مطمئن موها به سر و ایجاد ظاهر طبیعی پس از ترمیم مو و همچنین قابل مشاهده بودن نتیجه ی کار بلافاصله پس از اتمام کاشت مو اشاره نمود.

انواع کاشت موی مصنوعی

معایب کاشت موی مصنوعی

این روش به دلیل عوارضی که ایجاد می نماید از سال ها پیش توسط سازمان غذا و داروی امریکا ممنوع اعلام شده است و چندین کشور دیگر نیز به تبعیت از FDA امریکا کاشت موی مصنوعی را ممنوع اعلام نموده اند. از جمله عوارض جانبی که باعث این ممنوعیت شد عبارتند از: ایجاد التهاب، عفونت های مکرر ، پس زده شدن تارموها مصنوعی توسط بدن و ایجاد واکنش های آلرژیک شدید در پوست از جمله درماتیت و تشکیل کیست.

به هر حال امروزه همچنان برخی از کشور های آسیایی و اروپایی این روش ترمیم مو را ارائه می دهند و معتقدند که با نوآوری در ساخت تارموهای مصنوعی جدید امکان ایجاد عوارضی از جمله التهاب و عفونت پوست سر کاهش یافته و تارموهای جدید ایمن تر هستند.

انواع کاشت موی مصنوعی و مزایای آن
4 (80%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم