مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

انتقال بیماری آلوپسیا در حیوانات به انسان

انتقال بیماری آلوپسیا
  • 28 اکتبر 2018
  • 1798 بازدید
  • بدون نظر

انتقال بیماری آلوپسیا در حیوانات به انسان

بیماری های زیادی وجود دارد که ابتلا به آن ها باعث ریزش مو می شود به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید به بررسی آن بپردازند. البته این کار به عهده ی پزشک پوست مو خواهد بود اما اطلاع داشتن از این بیماری ها باعث میشود تا بتوان به خوبی ان را درمان کرد و اگر راهی برای پیشگیری از آن وجود دارد از بروز آن جلوگیری به عمل آورد. بیماری آلوپسیا از بیماری هایی است که باعث ریزش مو خواهد شد به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم به معرفی آن و احتمال انتقال بیماری آلوپسیا از حیوانات بپردازیم.

بیماری آلوپسیا چیست؟

ریزش موی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که معمولا با بررسی علائم ظاهری که به وجود می آید میتوان تا حدی به آن پی برد. بیماری آلوپسیا نوعی بیماری خود ایمنی است که باعث ریزش مو و تا حدی مشکلات پوستی در بیماران میشود به همین دلیل باید بسیاری از افراد با مشاهده ی آن دچار نگرانی میشوند و حتی به انتقال بیماری آلوپسیا به سایر نزدیکان خود فکر میکنند.

انتقال بیماری آلوپسیا

متاسفانه راه حل مناسبی برای پیشگیری از این بیماری وجود ندارد چون محققان علت دقیق ابتلا به این بیماری را کشف نکرده اند به همین دلیل هر فردی ممکن است در طول زندگی خود به این بیماری مبتلا شود. بیماری آلوپسی آره آتا که به آن ریزش موی سکه ای هم گفته می شود از آن دسته ریزش موهایی است که ممکن است در سنین کودکی هم شاهد آن باشیم.

انتقال بیماری آلوپسیا از حیوانات به انسان

بسیاری از افراد تصور می کنند بیماری آلوپسیا که در حیوانات به خصوص سگ ها و گربه ها به وجود می آید با بیماری آلوپسی انسان ها یکی است به همین دلیل دچار نگرانی از انتقال این بیماری میشوند در حالی که این بیماری ها هیچ ارتباطی ندارند البته آلوپسیا در حیوانات علائم مشابهی با ریزش موی سکه ای در انسان دارد.
همانطور که اشاره کردیم بیماری آلوپسی اره آتا نوعی بیماری خود ایمنی است به همین دلیل می توانید این اطمینان را داشته باشید که انتقال بیماری آلوپسیا به هیچ وجه صورت نخواهد گرفت.

انتقال بیماری آلوپسیا

درمان بیماری آلوپسیا

همانطور که باورهای غلطی در مورد انتقال بیماری آلوپسیا وجود دارد بسیاری از افراد به علت اینکه در مورد این بیماری اطلاع کافی ندارند بیماری های دیگر را با آلوپسی اره آتا اشتباه می گیرند به همین دلیل قبل از اینکه به درمان این روش فکر کنید باید با مراجعه به پزشک از آن اطلاع حاصل کنید. برای درمان بیماری آلوپسیا از در برخی موارد میتوان با درمان های دارویی به نتایج مناسبی دست یافت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم