مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اسکالپ سر یا smp

اسکالپ سر یا smp
 • ۹ آبان ۱۳۹۷
 • 349 بازدید
 • بدون نظر

اسکالپ سر یا smp

همانطور که میدانید روش های زیادی برای رهایی از شر موهای آسیب دیده و همچنین ریزش و طاسی سر وجود دارد. یکی از روش هایی که پیش روی شما قرار اسکالپ سر یا smp می باشد. مطمئنا در رابطه با این روش نکات زیادی را شنیده اید. اما در ابتدا سعی داریم بگوییم که اسکالپ سر که به آن هاشور زدن و یا پر کردن ناحیه خالی سر نیز گفته می شود با روش پگیمنت شناخته می شود. این روش در اغلب موارد در کلینیک ها توسط پزشکانی حاذق انجام می شود و اکثرا برای پوشش ناحیه ای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد.

اسکالپ سر یا smp

اسکالپ سر (SMP) یک روش بسیار پیشرفته برای رنگ آمیزی زیبایی است. در حالی که مانند خالکوبی سنتی، پوست سر میکروپیگمانت نیز به طریق مختلفی منحصر به فرد است. SMP با استفاده از تجهیزات و تکنیک های بسیار تخصصی برای تزریق رنگدانه به پوست سر است. اسکالپ سر یک روش بسیار پیچیده با نتیجه تضمین شده است. کیفیت درمان شما به دو مورد بستگی دارد: استفاده از جدید ترین تجهیزات و درمان توسط متخصصان با تجربه.

در این روش از یک سیستم کنترل کامپیوتری مخصوص، که از پیشرفته ترین تکنولوژی در صنعت استفاده می کند، ظاهر سازگار و با اطمینان بی عیب و نقص دارد. استفاده از این سیستم برای هر رنگ و نوع پوستی مناسب است.

اسکالپ سر یا smp

اگر شما کاشت مو انجام داده باشید، ممکن است زخم ها بعد از کاشت روی سر شما باقی بمانند.  اما اگر از روش اسکالپ سر یا smp استفاده کنید، که یک سبک پیشرفته Micropigmentation پوستی است نه تنها زخمی را سر شما ندارد، بلکه باعث می شود که موهای با تراکم و چگالی بالا بدست آورید. همیچنین این روش مفید ترین روش برای برطرف کردن و از بین بردن رخم های روی سر می باشد. اغلب افرادی که از کاشت مو به روش FUT استفاده کرده اند برای از بین بردن زخم ناشی از جراحی در قسمت بانک موی خود از روش اسکالپ برای ترمیم مو استفاده می کنند.

درمان ترکیبی کاشت مو با اسکالپ سر

بسیاری از پزشکان کاشت مو، به بیماران روش HRT را پیشنهاد می کنند که موهای هم رنگ و نوع موی بیمار ساخته شده و با چسبی مخصوص روی سر وی قرار داده می شود تا پیوند مو صورت گیرد. اسکالپ سر می تواند با پیوند مو به عنوان یک روش ترکیبی از پیش برنامه ریزی شده کار کند. با ترکیبی از ترمیم موی سنتی و اسکالپ سر بیمار دارای مزایایی دو برابر است: موی سر بیمار شکل واقعی با ظاهری ضخیم و ظریف که فقط اسکالپ می تواند ارائه دهد به خود می گیرد و هیمن طور این روش واقعا ابتکاری بود  برای دستیابی به نتایج واقعی و رضایت بخش.

اسکالپ سر یا smp | کاندیدای اسکالپ سر | مراقبت های بعد از اسکالپ سر

بهتر است قبل از تصمیم برای کاشت مو از کلینیک نوین هیر بازدید کرد و نتایج اسکالپ سر یا smp را ببینید، در اکثر موارد، روش ترکیبی کاشت مو با اسکالپ باید در مرحله اول کاشت مو صورت بگیرد و دوران اولیه نقاهت کاشت مو سپری شده شده سپس نواقص آن به با روش اسکالپ سر انجام شود.

کاندیدای اسکالپ سر یا smp

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با اسکالپ سر یا smp وجود دارد این است که تمامی افراد نمیتوانند از این روش برای درمان استفاده کنند. در این قسمت به افرادی که کاندیدای مناسبی برای این روش هستند اشاره می کنیم:

 • افرادی که از طاسی و یا کم پشتی مو رنج می برند.
 • افرادی که دچار کچلی موضعی شده اند.
 • کسانی که جای اسکار و یا شکستگی بر روی زخم های آنان باقی مانده است و رشد مو را در آن ناحیه متوقف کرده است.
 • جای بخیه پس از کاشت را از بین می برد.
 • افرادی که به بیماری آلوپسی مبتلا هستند بهترین گزینه محسوب می شوند.

مراقبت های بعد از اسکالپ سر یا smp

اغلب پزشکان بر این عقیده هستند که مراقبت های بعد از عمل به اندازه خود عمل اهمیت دارند و رعایت کردن آنها کمک می کند تا به آن چیزی که مد نظر دارید نزدیک تر شوید. در این قسمت برخی از مراقبت هایی که بعد از عمل اسکالپ سر یا smp نیاز است که رعایت کنیم را توضیح می دهیم:

 • پس از انجام این عمل به مدت یک هفته زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • افرادی که پوست چرب دارند باید همواره مراقبت باشند و از ضدعفونی کننده و یا الکل مرتب ناحیه مورد نظر را تمیز کنند.
 • پس از گذشت سه روز از عمل به حمام بروید و تا حد امکان از شامپو بچه برای شستشو استفاده کنید تا مواد شیمایی به ناحیه مورد نظر برخورد نکند.

بیماری مرتبط با مو و درمان آن با اسکالپ سر

انواع مختلفی از بیماری های مرتبط با مو وجود دارد. گاهی اوقات به عنوان یک اثر جانبی از دارو، ممکن است شروع به از دست دادن موهای خود و تجربه نازک شدن مو شوید. یکی از بزرگترین بیماری های مرتبط با مو که زنان و مردان در هر سنین با آن مواجه خواهند شد ریزش مو است. مشکلات تیروئید، به ویژه در یک زن می تواند منجر به از دست دادن پراکنده مو، ناشی از تیروئید زیر و بیش از حد است. آلوپسی یک بیماری ریزش مو است که بر روی بسیاری از مردان و زنان در هر سنی تاثیر می گذارد. این می تواند به طور غیر منتظره به نظر می رسد بدون علائم اولیه، و در حال حاضر، درمان قطعی وجود دارد که کشف شده است.

اسکالپ سر یا smp | کاندیدای اسکالپ سر | مراقبت های بعد از اسکالپ سر

گزینه های درمان که معمولا برای کسانی که تحت تاثیر ریزش مو قرار می گیرند، گران ، بی اثر به سادگی کار نمی کنند. این روش های درمانی گاهی شامل تزریق کورتیکواستروئید دردناک، کرم های موضعی کورتیکواستروئید و لوسیون، محلول مینوکسیدیل، کرم های دیترانول و جراحی ها هستند.

اسکالپ سر یک راه حل ساده و مقرون به صرفه، تضمین شده برای درمان ریزش مو است، که با استفاده از میکروپگینتتینگ برای جلوگیری از ریزش مو و به پایان رساندن سرخوردگی های ناشی از ریزش مو صورت می گیرد و به بسیاری از بیماری های مرتبط با ریزش مو، پایان می دهد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

اسکالپ سر یا smp
4.5 (90%) 2 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم