مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاثیرات استرس بر ریزش موی سر

استرس بر ریزش موی سر
  • 3 نوامبر 2018
  • 583 بازدید
  • بدون نظر

تاثیرات استرس بر ریزش موی سر

ریزش مو در بسیاری از مواقع به این علت به وجود می آید که بیمار از موهای خود به دقت مراقبت نمیکند و تصور میکند مراقبت از موها هیچ تاثیری در جلوگیری از ریزش مو و کچلی ندارد، این در صورتی است که در بسیاری از مواقع می توان با رعایت نکاتی که وجود دارد از ریزش مو و کچلی جلوگیری به عمل آورد. استرس یکی از مهمترین مواردی است که باید از آن جلوگیری کرد در غیر اینصورت باعث ریزش موی بیمار و مشکلات دیگر خواهد شد. در ادامه به تاثیرات استرس بر ریزش موی سر خواهیم پرداخت.

تاثیرات استرس بر ریزش موی سر

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند ریزش مو فقط به دلیل مشکلات ژنتیکی به وجود می آید به همین دلیل خود را در ریزش مو مقصر نمیدانند در حالی که در بسیاری از مواقع این خود بیمار است که باعث ریزش موی خود می شود. عدم توجه به مشکلات و آسیب های روحی یکی از مواردی است که تاثیر زیادی در ریزش مو دارد به همین دلیل برای داشتن موهایی پرپشت باید به روحیه ی خود توجه داشت.

استرس بر ریزش موی سر

تاثیرات استرس بر ریزش موی سر تا جایی است که متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل همین موهای خود را از دست میدهند. به طور کلی استرس در سنین پایین هم باعث ریزش مو و کچلی خواهد شد به همین دلیل برای جلوگیری از استرس از راه های موثر استفاده نمود. البته استرس و اضطراب در سلامت بیمار هم تاثیرات قابل توجهی را خواهد داشت و باعث مشکلات قلبی عروقی و … هم خواهد شد.

درمان ریزش موی استرسی

خوشبختانه تاثیرات استرس بر ریزش موی سر مقطعی است و در صورتی که فرد به بهبود شرایط روحی خود بپردازد ریزش مو به راحتی برطرف خواهد شد. البته حداقل چند ماه طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند که برای کوتاه کردن این مدت میتوان از داروهای گیاهی استفاده کرد.

البته متاسفانه به علت اینکه ریزش مو خود باعث افزایش استرس بیمار می شود در بسیاری از مواقع باید برای رفع این مشکل به پزشک مراجعه کرد چون بسیاری از بیماران نمی توانند بر وضعیت روحی نامناسبی که برایشان به وجود آمده غلبه کنند و همین باعث افزایش ریزش موهایشان میشود.

استرس بر ریزش موی سر

پیشگیری از ریزش موی استرسی

برای اینکه شاهد تاثیرات استرس بر ریزش موی سر نباشید باید به وضعیت روحی خود توجه کافی داشته باشید و در صورتی که دچار مشکلات روحی هستید حتما برای مشاوره به روانشناسان با تجربه مراجعه نمایید تا جلوی افزایش استرس و اضطراب گرفته شود. در بسیاری از مواقع می توان با درمان به موقع استرس جلوی ریزش مو و بسیاری از مشکلات دیگر را گرفت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم