مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

از کجا بدانیم ریزش مو داریم ؟

از کجا بدانیم ریزش مو داریم ؟
  • 8 سپتامبر 2018
  • 2045 بازدید
  • بدون نظر

از کجا بدانیم ریزش مو داریم ؟

حدود ۱۰۰ تار مو بر روی سر وجود دارد، در حالت عادی ۸۰ تا ۸۵ درصد از آنها در حال رشد هستند و حدود ۱۵تا ۲۰ درصد نیز در حال استراحت و یا ریزش قرار دارند ، با این تفاسیر از کجا بدانیم ریزش مو داریم ؟

ریزش مو

به طور معمول در طول روز ۵۰ الی ۱۰۰ عدد تار مو از موهای ناحیه ی سر ریزش خواهند کرد ، اما از آنجا موها در ساعت مشخص و مکان مشخصی ریزش نمی کنند لذا شمارش تعداد موهای ریخته شده امکان پذیر نیست.

از کجا بدانیم ریزش مو داریم ؟

از کجا بدانیم ریزش مو داریم

  • فرد باید حدود ۶۰ تار موی خود را در دست بگیرد و کمی آنها را بکشد ، اگر بین ۵ تا ۸ تار مو کنده شد ، ریزش موهای فرد طبیعی خواهد بود ، اما اگر تعداد موهای ریزش کرده ۱۵ تا ۲۰ تار مو باشد ، باید برای درمان ریزش به پزشک متخصص مراجعه کرد.
  • پیش از رفتن به حمام ، از پشت قسمت بالای سر موها را باید شانه شوند و آنها را به سمت جلو آورد ، این کار باید یک دقیقه تکرار شو ، بهتر است این کار را روی یک پارچه رنگی انجام شود تا موهایی که می ریزند قابل مشاهده باشند ، در حالت عادی باید حدود ۱۰ تار مو بریزد و بیشتر از آن، نشانه ریزش غیرطبیعی موها خواهد بود.
  • به کمک دو یا چند آینه ، موی قسمت وسط پشت سر ( برآمدگی به نام اکسیپیتال ) خود را بررسی کنید ، موی این قسمت، هرگز نباید تغییر کند، لذا اگر کیفیت این قسمت از موها مانند بقیه‌ی موهای سر نباشد یعنی نازکتر شده و یا درخشان نیست ، باید به پزشک متخصص پوست و کاشت مو مراجعه کرد.

علامت ریزش مو طبیعی

وجود حباب‌های عمودی در ریشه‌ی موهای ریخته شده، نشانه‌ی آن است که تار موی فرد عمر کامل خود را سپری کرده و بطور طبیعی ریخته است و جای نگرانی نخواهد بود.

از کجا بدانیم ریزش مو داریم ؟

راه های جلوگیری از ریزش مو

به منظور جلوگیری از ریزش مو باید در رژیم غذایی‌، به اندازه‌ی کافی ویتامین‌های B، آهن و پروتئین وجود داشته باشد و از حرارت دادن مو با اتو و سشوار باید خودداری کرد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم