مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اثر prp برای رشد مو چگونه است ؟

اثر prp برای رشد مو
  • ۱ آبان ۱۳۹۷
  • 240 بازدید
  • بدون نظر

اثر prp برای رشد مو چگونه است ؟

این روزها روش prp جهت تقویت مو های سر بسیار متداول است و کلینیک های زیبایی و متخصصان پوست و موی زیادی این روش را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. در اینجا به بررسی اثر prp برای رشد مو می پردازیم.

زمانی که موها بهتر رشد می کنند

برای رشد موهایی ضخیم و سالم، لازم است که فولیکول های مو سالم و قوی باشند و به صورت مداوم توسط جریان خونی با کیفیت و مقدار مناسب تغذیه شوند. چنانچه میزان یا کیفیت خون ارسالی برای فولیکول ها مو دچار اختلال گردد، فولیکول های مو ضعیف می شوند و این احتمال وجود دارد که فازآناژن (رشد) فولیکول های مو زودتر از حالت طبیعی متوقف شود و به فاز کاتاژن(ایستایی) و سپس تلوژن(ریزش و استراحت) روند.

اثر prp برای رشد مو

چنانچه موها به صورت غیرطبیعی و زودهنگام وارد فازهای کاتاژن و تلوژن شوند، موها به قدر کافی رشد نمی کنند و ریزش مو از میزان طبیعی روزانه فراتر می رود. با بهبود خونرسانی در پوست سر که موجب تغذیه ی بهتر فولیکول های مو می شود، می توان فولیکول های مو را تشویق نمود که در فاز آناژن باشند و رشد بهتر و بیشتری داشته باشند.

اثر prp برای رشد مو

ماده ی prp که سرشار از پلاسما، پلاکت ها و فاکتورهای رشد است زمانی که به پوست سر تزریق می شود باعث افزایش سرعت روند بازسازی و ترمیم سلول های پوست سر و همچنین فولیکول های موجود درآن می شود و به این ترتیب خونرسانی در پوست سر بهبود می یابد و فولیکول های ترمیم و تقویت مو می شوند. در نتیجه ی بهبود خونرسانی و تقویت ساختار فولیکول ها، موهای سر با سرعت و ضخامت بیشتری رشد می کنند.

اثر prp برای رشد مو

اثر prp برای رشد مو در آلوپسی آندورژنیک

آلوپسی آندروژنیک نوعی از ریزش مو و طاسی وابسته به هورمون های مردانه می باشد که در آن فولیکول های موی دارای گیرنده های آندروژنی در اثر مجاورت با هورمون های مردانه ی خاصی به مرور زمان کوچک تر و ضعیف تر می شود تا اینکه به کلی از کار افتاده و از بین می روند. اثر prp برای رشد موها در آلوپسی آندروژنیک به این صورت است که ماده ی prp در فعال سازی مجدد فولیکول های موی غیر فعال شده توسط هورمون های مردانه اثرات مثبتی دارد و پس از پشت سر گذاشتن چند جلسه prp درمانی، به مرور زمان و به شکل طبیعی این فولیکول ها بازیابی می شوند و می توانیم شاهد رشد مو از آن ها باشیم.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

اثر prp برای رشد مو چگونه است ؟
4.7 (93.33%) 3 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم