مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است ؟

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است ؟
  • ۹ مهر ۱۳۹۷
  • 538 بازدید
  • بدون نظر

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است ؟

ریزش مو اگر چه از لحاظ عموم مردم صورت واحدی دارد اما از نظر پزشکی ریزش مو در الگوها و به دلایل مختلفی ممکن است در هر سنی برای مردان و زنان رخ دهد. در این مقاله قصد بررسی این سوال را داریم که آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است ؟

ریزش موی سکه ای

آلوپسی آره آتا یا همان ریزش موی سکه ای نوعی از اختلال ریزش مو می باشد که به دلیل حمله گلوبول های سفید خون به فولیکول مو رخ می دهد و دلیل مشخصی در مورد بروز این نوع ریزش مو هنوز توسط متخصصین شناسایی نشده است.

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است ؟

علت ریزش موی سکه ای

بسیاری از افرادی که استرس و فشار روحی شدیدی را پشت سر گذشته اند، افرادی که در بدن خود جراحی داشته اند و بسیاری از خانم های باردار پس از زایمان خود دچار ریزش موی سکه ای می گردند.

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است

در ریزش مو تنها ریزش مویی که به علت عفونت قارچی در پوست سر و فولیکول های مو ایجاد شده باشد با تماس دست و وسایل شخصی بیمار و موهای ریخته شده قابل انتقال می باشد و انواع دیگر ریزش مو مانند ریزش موی سکه ای که به دلایلی غیر از عفونت قارچی ایجاد شده اند واگیردار نخواهند بود.

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است ؟

تاثیر مزوتراپی در درمان ریزش موی سکه ای

یکی از درمان های تزریقی و تخصصی ریزش موی سکه ای مزوتراپی می باشد که در این روش متخصص مقدار معینی از انواع ویتامین ها، پروتئین ، مواد مغذی مواد معدنی و ترکیبات دارویی را مستقیما به لایه درم پوست تزریق می نماید تا با تغذیه بهتر فولیکول های مو رویش آنها در نواحی که دچار ریزش موی سکه ای شده اند افزایش پیدا کند.

درمان ریزش موی سکه ای

ریزش موی سکه ای نوعی از ریزش مو می باشد که معمولا به خودی خود پس از مدتی درمان می گردد و به دلیل عدم تخریب فولیکول های مو بر اثر ریزش موها پس از گذشت چند ماه دوباره رشد مناسبی خواهند داشت اما در موارد شدید این نوع ریزش متخصص با استفاده از داروها و محلول های موضعی و درمان های تزریقی به تقویت فولیکول های مو جهت رشد مجدد کمک خواهد نمود.

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است ؟

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است

درمان ریزش مو با پی آر پی

یکی از درمان های دیگر ریزش مو که با استفاده از تزریق انجام می پذیرد پی آر پی یا همان پلاسمای غنی شده از پلاکت می باشد که با تزریق این پلاسما به پوست سر پلاکت ها پس از فعال شدن در زیر پوست موجب ترشح بیشتر عوامل رشد مو می شوند و در نتیجه پس از کنترل ریزش مو موها رشد مناسبی نیز خواهند داشت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم